FANDOM


LOTR Isildur


Isildur (3209 D.v. – 2 T.v.) je fiktivní postava v knize Pán prstenů od J. R. R. Tolkiena. Isildur je původem Númenorejec a je starším synem Elendila Vysokého. Ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu jej hrál Harry Sinclair.


Spolu se svým otcem Elendilem a bratrem Anárionem unikl ze zkázy Númenoru. Ve Středozemi spolu s bratrem Anárionem založil říši Gondor. Isildur je popsán jako nejzbrklejší ze všech pánů lidí a elfů v oné době. Poté, co Sauron zavraždil Elendila, Isildur mu uťal prsten zlomeným otcovým mečem Narsilem. Isildur si navzdor Elrondovým a Círdanovým výzvám prsten ponechal, což se mu stalo osudným – v bitvě na Kosatcových polích jej skřeti zabili ještě předtím, než se stihl ujmout panování Arnoru. Proto se také prstenu říká Isildurova zhouba. Isildurovým dědicem je Aragorn.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.