FANDOM


Eomer

Éomér (narozen 2991 T. v a zemřel 63 Č. v) je maršálem a později králem Rohanu v trilogii Pán prstenů o fiktivním světě Středozem J. R. R. Tolkiena. Ve filmové trilogii jej hrál Karl Urban.

ŽivotEdit

Éomér z rodu Éorlova byl synem Théodwyn, sestry krále Théodena a Éomunda, maršála Rohanu. Měl sestru Éowyn. Po smrti rodičů je adoptoval jeho strýc Théoden. Byl třetím maršálem Marky a mocný vůdce lidí.

U Fangornu jeho éored (vojenský oddíl) zničil oddíl Uruk-hai, který držel v zajetí Smíška a Pipina, a pravděpodobně zabránil jejich znovuzajetí při útěku. Nikdo z jeho lidí si jich ale nevšiml. Poté potkal Aragorna, Gimliho a Legolase a teprve od nich se o hobitech dozvěděl.

Screen shot 2010-12-10 at 7.59
Po návratu do Edorasu byl Grímou Červivcem uvězněn. Po Gandalfově osvobození krále ze Sarumanovy moci byl propuštěn. Zúčastnil se bitvy u Hlásky a poté jel do Železného pasu proti Sarumanovi.

V bitvě na Pelenorských polích bojoval proti Mordoru a po smrti Théodena se stal králem Rohanu.

Zúčastnil se také bitvy u Morannonu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.